san andreas mp

najde te tu vše o sa-mp a san andreas

par navodu na cod

1) Barevný nick a hláška ve hře Call of duty 2 stiskem jedné klávesy

Zde jsem pro vás připravil lehký návod, jak ve hře stiskem jedné klávesy změnit svůj nick.

 • Najďete si soubor config_mp.cfg ,který se nachází na této cestě: Call of duty 2/main/players/váš nick ve hře/config_mp.cfg.
 • Na ten klikněte pravým tlačítkem a dejte otevřít v programu a vyberete WordPad MFC.
 • Až jej máte otevřený tak uvidíte, že hned ze začátku jsou řádky, které začínají slovem bind. Např. bind F4 "+scores" Zvolte si klávesu, na kterou chcete, aby se Vám nick ve hře změnil. Dejme například F5 a nick Fingon. zápis bude vypadat takto: bind F5 "name Fingon"
 • Pokud chcete, aby byl tento nick barevný zde je návod jak na to: barva písmena se ve hře dělá znakem stříškou ^ kterou uděláte na anglické klávesnici (na ní se přepnete stiskem kláves levý alt a levý shift) stiskem kláves shift a 6. A za stříšku se napíše číslice od 1-9, která indikuje určitou barvu.
 • Zde je seznam znaků pro barvy:

 • ^^0 = černá 
 • ^1   = červená
 • ^2   = světle zelená
 • ^3   = žlutá
 • ^4   = modrá
 • ^5   = světle modrá
 • ^6   = fialová
 • ^7   = bílá
 • ^8   = barva národa (červení Rusové, tmavě zelení Američané, modří Britové, šedí Němci)
 • ^9   = šedá
 • Táák to bychom měli. A teď zápis bind F5 "name ^4Fi^7ng^1on" bude vypadat ve hře následovně: po stisknutí klávesy F5 se váš nick změní na Fingon . Nabindovat můžete svůj nick samotřejmě na jakoukoli jinou klávesu: např. bind f "name ... " nebo bind 1 "name .... " Samozřejmě po slově bind nezapoměnte na uvozovky - prostě tak jak je to napsáno výše.
 • Nezapoměnter u toho, že maximální délka nicku je 31 znaků (počítají se i stříšky a číslice) takže to co bude napsáno za 31. znakem se ve hře prostě nezobrazí!
 • No a pokud chcete ve hře něco říci, tak jsou 2 možnosti: řeknte to jen svému týmu , potom se použije příkazu say_team . Zápis pak bude vypadat například takto: bind F6 "say_team ^3Pojdte ^6na ^1Acko!" , který se ve hře po stisknutí klávesy zobrazí jako: Pojdte na Acko!
 • A pokud to chcete říci všem tak místo say_team dáte v zápisu jen say . Takže příklad bind F7 "say ^6Jdete ^2s ^4tim ^5PPSH ^1nekam! " Tento se zobrazí ve hře jako Jdete s tim PPSH nekam!

2) Jak udělat screenshoty ve hře

V soboru config_mp.cfg by mělo být přednastaveno bind F12 "screenshotJPEG" Toto nemusíte ani ověřovat, jen kdybyste chtěli dát screenshot ve hře na jinou klávesu. Ve hře stačí zmáčknout F12 a voilà můžete udělat screenů kolik chcete, velikost je redukovaná defaultně programem a je v rozmezí 120-250 kB. Screenshoty se uloží v adresáři na cestě: Call of Duty 2/main/screenshots.

3) Jak natočit video ve hře  

 Ve hře si spustíte konzoli stiskem klávesy středník ; Ta je na většině klávesnic vlevo nahoře pod escapem. Spustí se vám zelený řádek nahoře (konzole), ve kterém je už středník ; napsán. Ten nemažte !!! A potom napíšete record (název vašeho videa). Takže na příiklad bude vypadat následovně: ;record mojevideo . Jakmile to potrvdíte enterem, tak vám dole začnou ubýhat bíle kB z nahrávaného videa. Video stopnete příkazem ;stoprecord . To se uloží ve složce s cestou Call of duty 2/main/demos Video si přehrajete ve hře když do konzole zadáte demo (název vašeho videa) Například ;demo mojevideo

4) Jak napsat klantag (nick) našeho klanu

Náš klantag můžete do souboru config_mp.cfg nabindovat následovně: ^4Cru^7sa^1der Ve hře se pak zobrazí následovně: Crusader

5) Jaká mapa je vlastně jaká?

- mp_breakout = Villers-Bocage, France
- mp_brecourt = Brecourt, France
- mp_burgundy = Burgundy, France
- mp_carentan = Carentan, France
- mp_dawnville = St. Mere Eglise, France
- mp_decoy = El Alamein, Egypt
- mp_downtown = Moscow, Russia
- mp_farmhouse = Beltot, France
- mp_leningrad = Leningrad, Russia
- mp_matmata = Matmata, Tunisia
- mp_railyard = Stalingrad, Russia
- mp_toujane = Toujane, Tunisia
- mp_trainstation = Caen, France
- mp_rhine = Wallendar, Germany
- mp_harbor = Rostov, Russia

6) Jak poznat cheatera

WallHack : Bohužel je to poměrně dostupný cheat, a tak ho používá spousta lidí. Je jich dokonce už několik typů - např verze XwarlordX (u některých pouze protivníci prosvítají skrz zeď, u jiných se navíc protivníci zvýrazní svítivou barvou). Tento cheat jde lehce poznat, pokud si cheater nedává velký pozor. Jestliže chcete odhalovat cheatery, zaměřte se spíše na hráče s velkým skóre. Když ho budete pár kol sledovat přes spectátora, určitě udělá nějakou chybu, pokud je to opravdu cheater (např.: střelí do zdí, bude do zdi stále koukat, bude si podezřele čekat, až vykoukne z okna atd.). Nezapomeňte ale nahrávat video (/record název), aby jste měli důkaz.

AimBot : Tento cheat se tolik nevyskytuje jako WH, ale občas se určitě může někde objevit. Tento cheat většinou ale nejde nijak dokázat. Funguje tak, že když zamíříte, v okolí je nějaký nepřítel, automaticky to na něho zamíří a cheater už mačká pouze střelbu. AimBot za strašně krátkou dobu uplně přesně zamíří, že by toto normální člověk nemohl zvládnout několikrát za kolo. Škubnout s myší a zastavit se přímo na nepřítelově hlavě je jedna velká haluz a vícekrát za kolo to není snad ani možné, pokud netrénuje každý den 8 hodin.

Nejvíce používané cheaty:
aim - aimbot
wallhack - wallhack (WH)
radar - radar
fire - fire

Ostatní :

bothelp - bothelp
aimvec - aimvec
aimkey - aimkey
burst - burst
esp - esp
fov - fov
predict - predict
quiet - quiet
teamcheck - teamcheck
thirdp - thirdp
thirdpcfg - thirdpcfg
radarconf - radarconf
targetmode - targetmode
norecoil - norecoil

Názorná videa cheaterů můžete stáhnout v sekce Download

7) Jak udělat animaci nicku na konci mapy v tabulce score:

Jedná se o script pomocí něhož si budete měnit nick v závislosti na čase. Je to velice jednoduché.
Zaprvé si vytvořte soubor txt který uložíte v adresáři kde máte config_mp.cfg a dejte mu místo přípony txt příponu cfg a přejmenujte jej například na animace. Do něj pak vložíte script s animací kdy vždycky první řádek znamená změnu vašeho nicku a druhý pod ním čas po který bude změna trvat. Zde jsem pro Vás připravil lehký příklad: :-)

name "^4C"
wait 10
name "^4Cr"
wait 10
name "^4Cru"
wait 10
name "^4Cru^7s"
wait 10
name "^4Cru^7sa"
wait 10
name "^4Cru^7sa^1d"
wait 10
name "^4Cru^7sa^1de"
wait 10
name "^4Cru^7sa^1der"
wait 50
name "^4Cru^7sa^1der ^9F"
wait 10
name "^4Cru^7sa^1der ^9Fi"
wait 10
name "^4Cru^7sa^1der ^9Fin"
wait 10
name "^4Cru^7sa^1der ^9Fing"
wait 10
name "^4Cru^7sa^1der ^9Fingo"
wait 10
name "^4Cru^7sa^1der ^9Fingon"
wait 50
name "^4Cru^7sa^1der ^9Fingon ^3V"
wait 10
name "^4Cru^7sa^1der ^9Fingon ^3VI"
wait 10
name "^4Cru^7sa^1der ^9Fingon ^3VIT"
wait 10
name "^4Cru^7sa^1der ^9Fingon ^3VITE"
wait 10
name "^4Cru^7sa^1der ^9Fingon ^3VITEZ"
wait 1000

Po napsání Crusader jsem nechal větší časovou prodlevu (50) aby si to každý stihl přečíst a pak už dále pokračuji v nicku Fingon. To stejmé udělám po Crusader Fingon a před slovem VITEZ. No a po něm jsem dal dobu 1000 tedy dlouho a to proto aby se mi nick znovu něměnil a zůstal již tak jak se jednou napsal. Jinak mějte pořád na paměti že ani zde nesmí celková délka nicku přesáhnout 31 znaků!

No a těd už jen stačí si otevřít config_mp.cfg a do něj si nabindovat tuto animaci k nějaké klávese. Doporučuji nějakou, kterou moc nepoužíváte ve hře protože pokud ji zmáčknete ve hře tak to celkem nehorázně zaspamuje chat a udělá to lagy za což vás hráči opravdu mít v lásce nebudou. Takže tu klávesu používejte pouze když mapa skončí a objeví se konečná tabulka score. Tak teda do configu napište třeba bind x "exec animace" . Tak tedy po stisknuté klávesy x ve hře se spustí vaše animace nicku.

Jinak samozřejmě jdou dělat další kejkle s animací jakože se vám písmena píší od středu ale na to už snad přijdete sami selským rozumem. Je to jen analogie výše uvedeného.

 

Tak doufám, že vám návody k nečemu budou! Snažil jsem se je psát tak, aby to pochopila i úplná lama přes PC, takže doufám, že je všichni pochopíte a pomůžou vám!

 
za návštevu !!!