san andreas mp

najde te tu vše o sa-mp a san andreas

Counter-Strike Promod

Counter-Strike Promod

Counter-Strike ProMod (Professional Modification) je mód, který se zabývá jakýmsi módem pro Counter-Strike (dále jen CS). Jedná se o mód, který se pohybuje přesně na rozmezí CS 1.6 a CS:S (Counter-Strike: Source). Zabývá se jím již něco přes 6 let tým z Velké Británie a upřímě řečeno mě tyto módy nikdy nenadchly. Ale tento mi přijde zasazený do té správné doby. Dnes totiž, kdy máme na scéně stále "na špici" CS 1.6, který je ovšem starý, neměnitelný a stále stejný. Zato CS: Source, který nabízí nespočet jiných možností, a začíná se dostávat do popředí, ovšem mnoho hráčů se ho stále "bojí" ať uz kvůli bugům, které CS:S obsahuje, a stále se řeší a nalézají nové (na druhou stranu, jak dlouho to trvalo CS 1.6?) nebo kvůli něčemu jinému.
Tento mód na rozhraní CS 1.6 a CS:S je doopravdy zajímavý. Budu citovat z interview odpověď na otázku, proč by si měli hráči vybrat právě Promod:
Protože je to právě takový mód, který CS scéná nyní potřebuje. Hra na kterou se může každý podívat a říct, to je přesně TA hra, kterou hledáme. Tohle je Counter-Strike. Něco co se zakládá na starých kamenech a je vhodné pro přechod na další verze originálního CS:

CS 1.6 pro většinu hráčů upadá, ikdyž se stále v konkurenčním prostředí drží, ale co si budeme povídat, je to stará, nudná a neměnící se verze.

CS: Source je nová verze, nabízející nové možnosti a vlastně i stále vytvářející nové možnosti, ovšem chybí ji ty staré kořeny CS 1.6.

Již několik roků si CS komunita sedávala za jednu a tu samou verzi (přehlédneme tak verze 1.4, 1.5) a čekala, kdy Valve vydá očekávané změny pro hru, kterou máme tak rádi. Ovšem skutek utek a já jsem si na LAN partičkách všímal stále stejných bugů, co mě udivovalo byl "flash bug". Řekl jsem si, "Hele s tím by se mělo prostě něco děla!" a já šel a udělal to. Trvalo mi to nespočet hodin, než jsem na to přišel a udělal to. Neměl jsem na to logicky žádné programy jako má Valve. Samozřejmě Valve toto ignorovalo, ale poté to najednou šlo, co jsem od nich dostal e-mail.

S CS: Source pro mě upadala možnost udělat něco dobrého. Psal jsem dlouhé analýzy Valve o buzích v CS:Source a také jak je opravit. Doopravdy jsem se snažil, aby mne Valve začalo alespoň poslouchat. Pochopit jak dobré výhody by si CS:Source získal, kdyby tyto změny udělali. V tomto usíli jsem selhal a Valve v dalších měsícíh (CS: Source bylo v prodejnách již rok) také, aby hře umožnili získat si větší popularitu v ostřílených řadách.

Práce, kterou Valve dosud udělala, je založená na směšných a triviálních změnách, které pro hru udělali. Nemohl jsem prostě uvěřit, že někdy udělají něco trochu schopného z této "verze", jako byl a je již hotový CS 1.6. Nevím jak vy, ale mě se doopravdy nechce si sedávat před verzi, u které mohu "doufat", že s tím někdy někdo něco udělá.

Konečný návrh

Takže o čem vlastně Promod bude?

Jeden z hlavních bodů je udělat hru co nejlépe se držící na špici, divácky zajímavou, novou zajímavou formu CS.
Vše bude vytvořeno ze základu Half-Life 2 (Source) enginu, ovšem pravý základ se bude upínat na CS 1.6 a něco i 1.5. Protože nemáme oprávnění si tento engine "vzít" vše se dělá z toho, co již umíme a z něčeho, co by se dalo nazvat opětovné vytvoření ze základních aspektů enginu.
Autoři se už dále pouze zmiňují o právech (nenesou právo za připadné způsobené škody atd.) a shrnutí minulých řádků pro lenochy, kteří neradí čtou :). Další zajímavé zmíňky padly také o texturách zbraní, map a dalších věcí.

 • Mapy budou mít stejnou kvalitu jako je remake mapy de_cpl_mill.
 • Zbraně z pohledu 1. osoby budou mít stejné vlastnosti (textury, fyziku atd.) jako je u CS 1.6.
 • Postavy z pohledu 1. osoby budou mít stejné vlastnosti (textury, fyziku atd.) jako je u CS 1.6.
 • Vše z pohledu 3. osoby bude obsahovat polygonovou kvalitu CS: Source míchanou s vlastnostmi CS 1.6.
 • Fyzika pohybu bude stejná jako je u CS 1.6.
 • Zbraně (přebíjení, míření, přesnost atd.) jsou stejné jako u CS 1.6.
 • VGUI nebo text založený na systému, kontrolovatelný přes cvar, je stejný jako u CS 1.6.
 • Obrovsky zlepšený je systém zápasu pro utkání (automatizovaný “live on 3”, score informace, rozhodčí / administrační nářadí (tools) přes ingame VGUI nebo textové meny).
 • Automatické zápasové statistiky jsou počítány a uchovávány / děleny skutečným časem, a nepovinně doručeny přímo každému klientovi do statistik.
 • Byl přidán program podobný HLTV systému.
 • Výrazně byly upraveny nšgativní vlastnosti online hraní jako jsou laggy, pomalé sbíraní věcí s větším pingem atd.
 • Vysoce snížený je CVAR list. Žádné další upozornění a otázky ohledně configů. Pouze variabilní a schválené konfigurace budou k dispozici! Plus další věci...

 
za návštevu !!!